E-İhracat ile Dünya'ya Açılın!

November 8, 2017
post-image

 Tek bir iş ortağından bütün sınır ötesi hizmetleri hızlı ve esnek bir biçimde alın. E-ihracat sitesi tasarımı, uluslararası ödeme, kargo ve lojistik, global internet reklamcılığı, pazar araştırması ve 360 derece pazarlama çözümlerimiz ile sadece satışlarımıza odaklanın.

Yurtdışına Perakende Satın: E-ihracat siteniz üzerinden tüm dünyaya perakende satış yapabilirsiniz. Dil modülü sayesinde web siteniz, potansiyel müşterinin sayfanıza girdiği ülkenin dili ile açılır. Aynı şekilde potansiyel müşteri kendi para birimi ile ürün fiyatlarını görür. Müşterileriniz kredi veya banka kartlarıyla bütün para birimleri ile ödeme yapabilirler. Ödemeleri hesabınızda anlık görebilirsiniz. Siparişleri panelinizden yönetebilirsiniz.

Yurtdışına Toptan Satın: Geliştirdiğimiz B2B (işletmeden işletmeye) e-ihracat yazılımı sayesinde ürünlerinizi toptan olarak listeleyebilirsiniz. Ürün detay sayfasında, minimum sipariş adeti, teslim tarihi, teslimat şekli, ödeme seçenekleri, ürün teknik özellikleri, paketleme-ambalaj, Sık Sorulan Sorular, teklif al gibi bütün bilgileri sayfanızda yayınlayabilmeniz mümkündür. Pazarlama faaliyetleri ile potansiyel alıcıların anlık oluşturulan taleplerini panelinizden görüntüleyebilirsiniz.

Yurtdışından Bayiler Bulun: Tüm dünyada şuneniz olsun ister misiniz? Geliştirdiğimiz e-ihracat yazılımı bayilik modeline sahiptir. Bu modül "Bayim olur musun?" sayfası ve "bayi girişi" bölümü ile yurtdışından bağlantılar kurmanızı ve yönetmenizi sağlar. Bölgesel ve tüm  dünyaya verilen internet reklamları ile bayi başvurularını anlık değerlendirin. Panelinize düşen başvuruları onaylayarak, bayilerinizin siparişlerini takip edin.

Oku

E-Ticaret Dünya Piyasasına Hükmediyor!

November 8, 2017
post-image

50 Ülke Üzerinde Ürününüzü İthal Eden Şirketlerin Bilgilerini Paylaşalım:

  Uluslararası müşterileri yakından tanıyın, neler yaptıklarını izleyin. GTIP numaranızı iletin, excel ve word dosyaları halinde ülke ülke potansiyel alıcıların bilgilerini size ulaştıralım. Seyahatleriniz öncesinde ziyaret programları uluslararası oluşturun ya da doğrudan mail, telefon pazarlaması yapın. Ticarette zaman yönetimine katkı sağlayacak güvenilir bilgiye profesyonelce ulaşarak, uluslararası pazarda eşit rekabet şansını yakalayın.

Perakende ve Toptan Global Pazaryerlerinde Yerinizi Alın:

  Yazılımımızın uluslar arası entegrasyonları yanı sıra, dünya ticaretinin kalbi olan ve geniş kitlelerin satın alma işlemlerini büyük ölçüde buralarda karar verdikleri Alibaba, Global SourcesAliexpress, Amazon, Wish, Etsy gibi platformlarda mağazalarınızı açalım.

Rusya Pazarı:

    Rusya’da e ticaret, geleneksel perakende ticaretten 5-6 kat daha hızlı büyüyor.143 milyon nüfusa sahip olan Rusya'da internet kullanıcı oranı %73'tür. Ayrıca Rusya, %62 oranla sınır ötesinden en çok alışveriş yapan ülkelerdendir. Rusya'ya gönderdiğiniz 500 Euro'ya kadar olan siparişlerde gümrük vergisi ve yurt dışı KDV'den muaf olunuyor.

Avrupa Pazarı:

Avrupa nüfusunun %70’i internet kullanıcısı olup her iki internet kullanıcısından birisi günlük online alışveriş yapmaktadır. Avrupa’da E-Ticaret hacmi 450 milyar € ve her online siparişten birisi Avrupa dışından olmaktadır.

Amerika Pazarı:

Dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerden biri olan Amerika’da 326 milyon nüfusun %78’i internet kullanıcısıdır ve her 10 Amerikalıdan 8'i online alışveriş yapıyor. Amerika’ya gönderdiğiniz 800 $’a kadar olan siparişlerde gümrük vergisi ve yurt dışı KDV'den muaf olunuyor.

 

 

Oku

E-ticaret Gümrük Beyanı Nedir?

November 8, 2017
post-image

 

  Elektronik ticaret gümrük beyannamesi (etgb), ithalat ve ihracat icra eden şirketler için ancak yetkilendirilmiş taşıyıcı firmalar ya da operatörler tarafınca dijital ortamda düzenlenen bir belgedir. Etgb rejimine mevzu eşya ya da ürünün tutarı 7500 Euro ve ağırlığı 150 kg'ı aşmamalıdır. Bu şartları taşıyan ürünlerin ihracatına “hızlandırılmış ihracat”, “mikro ihracat” veya “etgb” adı verilir.

   Etgb, gümrük müdürlüğü tarafından elektronik olarak onaylanır ve vergi daireleri otomasyon projesi (vedop) sistemine aktarılır. Etgb çıktıları ile kdv iadesi talebinde bulunulabilir. Gümrük müşavirleri tarafından düzenlenemez. Taşıyıcı şirketler, ürünleri teslim aldıktan sonra kısa zaman içinde yasal işlemleri bitirerek, gönderici firmaya etgb evraklarını mail yoluyla iletir.

   Tüm gümrük işlemlerine ait faaliyetlerinin takibi ve sonuçlandırılmasından yetkili taşıyıcı firmalar sorumludur. Bu işlemler için gümrük müşavirliği bedeli, ambar ücreti ve ihracatçılar birliği ücreti benzer biçimde maliyetler çıkarılmaz. Etgb düzen yetkisi olan pts, dhl, ups ve tnt şeklinde kargo firmaları aracılığı ile mikro ihracat prosedürleri en az seviyeye indirilebilir.

Oku

E-İhracat Nedir?

November 8, 2017
post-image

Sınır Ötesi Ticaret veya Küresel Ticaret tasvirlerinin kullanımı, İngilizce’deki “Cross Border eCommerce”, “Borderless eCommerce” veya “Cross Border Trade” tasvirlerinden feyzalınarak ve Türkçe çevirisi yapılarak çıkmıştır. Türkiye’deki KOBİ’ler açısından düşünecek olursak, bana göre pazarlama iletilerinde güzel duran bu tasvirler, aktarmak istenilen ileti ve fırsatlar istikametinden bakarsak çok büyük oranda E-İhracat niyetleri ile birebir aynıdır.

  Mikro ihracat, elektronik ticaret gümrük beyanı (etgb) kapsamında meydana getirilen bir ihracat türüdür. Buna bakılırsa, etgb kapsamında yurt dışına meydana getirilen kdv’siz satış tutarı 7.500 Euro’yu geçmemelidir. Şu demek oluyor ki iktisat bakanlığı’nın kabul etmiş olduğu mikro ihracat üst limiti 7.500 Euro’dur. Ayrıca, satılan ürünün ağırlığı 150 kg'ı aşmamalıdır. Bu tür satış uygulaması, genel olarak “mikro ihracat” olarak tanımlanır.

   Satış tutarı 7.500 Euro’yu ve ağırlığı 150 kg'ı geçerse normal gümrük beyannamesi düzenlenmesi icap eder. Etgb ücretsizken, düzgüsel bildiri ücrete tabidir. Mikro ihracat uygulamaları ile yurt dışına ürün satışlarında kdv’siz satmaca düzenlenmelidir.

  Mikro ihracat ile meydana getirilen satışların gönderileri, ülke dışına ancak etgb ile çıkarılabilir. Tamamen ücretsiz olan etgb, gümrük müşavirlerine ihtiyaç olmadan dijital ortamda düzenlenebilir. Etgb, dış ticarette gereken birden fazla belgeyi ortadan kaldırmıştır. Çünkü mikro ihracat süreçlerini hızlandıran bir beyandır.

Oku

Çoklu Dil

November 8, 2017
post-image

web sitemiz 13 dil barındırmakdadır

Oku